Poruszający się motorem mężczyzna, widząc patrol policji, przekręcił manetkę i zaczął uciekać. Niestety jego ucieczka nie trwała zbyt długo, ponieważ stracił panowanie nam motorem przez co upadł.
Przyczyną ucieczki był fakt, iż motocyklista był pod wpływem narkotyków. Takie wnioski mogli wysunąć funkcjonariusze policji po przeprowadzeniu badania narkotestem. Oprócz tego mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów.

W środę patrol legnickiej drogówki przeprowadzał pomiar prędkości w Wilczycach.
Namierzyli motocyklistę, który poruszał się z prędkością 82 km/h w zabudowanym.

Motocyklista ignorował wszelakie znaki dźwiękowe jak i świetlne. Nie miał zamiaru zatrzymywać się, więc policjanci ruszyli za nim w pościg.
Podczas akcji policjanci naliczyli wiele wykroczeń popełnionych przez mężczyznę, między innymi brak sygnalizacji skrętu, nie ustępował pierwszeństwa pieszym oraz nie stosował się do znaków.

Osoba kierująca hondą cbr podczas ucieczki wjeżdżał na chodniki, stwarzał zagrożenie co spowodowało, że doszło do jego upadku przez utratę kontroli nad pojazdem.
Następnie chciał uciekać pieszo, jednak policjanci byli szybsi i został złapany.

Po sprawdzeniu jego dokumentów okazało się, że mężczyzna ma dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów.
Policjanci zauważyli, że mężczyzna jest prawdopodobnie pod wpływem narkotyków. Dowodem na to był rozkojarzony wzrok i suchość w ustach.

34- latkowi grozi do 5 lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj