W grudniu ubiegłego roku Sebastian K. dokonał próby podpalenia biura posłanki Prawa i Sprawiedliwości Beaty Kempy. Według opinii biegłych jest on osobą niepoczytalną przez co Prokuratura Krajowa chce wnieść wniosek o umorzenie postępowania.

W poniedziałek Prokuratura Krajowa wydała komunikat, w którym poinformowała, że po ośmiu tygodniach obserwacji stwierdzono u 41- letniego mężczyzny niepoczytalność, który jest winny dokonania podpalenia biura posłanki PiS w Sycowie.

Dolnośląski Wydział Zamiejscowy PK na podstawie opinii biegłych co do niepoczytalności Sebastiana K. wystosował wniosek do Sądu Okręgowego we Wrocławiu co do umorzenia postępowania prowadzonego przeciwko mężczyźnie.

Od momentu zatrzymania mężczyzny, czyli od 14 grudnia ubiegłego roku, przebywa w tymczasowym areszcie. Śledczy wystąpili o orzeczenie, aby skierować Sebastiana K. do zakładu psychiatrycznego.

Biegli stwierdzili, że istnieje duże ryzyko co do ponownego popełnienia przestępstwa. Wszystko to może zostać spowodowane przez jego zaburzenia.

Mężczyzna 12 grudnia 2017 roku wybił szybę w drzwiach wejściowych do lokalu a następnie podpalił jego wnętrze łatwopalną cieczą. Ogień nie rozprzestrzenił się dzięki sprawnej akcji gaśniczej dokonanej przez funkcjonariuszy policji i straży pożarnej.

Poprzez śledztwo ustalono, że podejrzany działał z przyczyn politycznych. Nie podobały mu się zmiany dokonane w sądownictwie oraz ordynacji wyborczej. W rozmowie ze śledczym stwierdza, że nie chciał nikogo skrzywdzić.

Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty. Jednym z nich był zarzut o dokonaniu terroryzmu, natomiast drugi zarzut dotyczył nielegalnej produkcji narkotyków. W jego domu, podczas przeszukiwania znaleziono 62 gramy marihuany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj